Personale

Per-Olaf Schmidt

Konstitueret forstander

Morgensamlinger, fortælletimer. Underviser i løb og halvmarathon

René Haulrik-Friis

Konstitueret mellemleder og Lærer

Underviser i Studie10, matematik, drengefodbold (SL 2 + A1-række), badminton og er studievejleder.

Annika Clemens

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, sangtimer, musik, kor, klaver, guitar, foto og yoga

Bjarke Kjær

Timelærer

Underviser i dans og bevægelse og har tilsyn

Christian Bay Albrektsen

Lærer

Underviser i dansk, volley, pigehåndbold, idræt og medborgerskab

Casper Moltke Christiansen

Lærer

Underviser i gymnastik, spring, drengefodbold (Drenge A2), fysik og naturfag

Dan Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, fysik, drengehåndbold (2), volleyball og rugby

Ebba Lindbjerg Lange

Lærer

Underviser i dansk, gymnastik, rytmisk gymnastik, crossfit og dans

Emil Mose Gravgaard

Lærer

Underviser i Studie10, dansk, samfundsfag, løb, drengefodbold (SL 1 + Drenge DM) og fodboldnørd

Frederik Bjerregaard

Fysioterapeut og lærer

Fysioterapeut, tysk, pigefodbold (SL 1 + Pige DM) og cirkeltræning

Iben Damgaard Andersen

Lærer

Underviser i dansk, kristendom, krea og håndbold

Ida Karlshøj

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, gymnastik, rytmisk gymnastik og dans

Janne Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i dansk, medborgerskab, kristendomkundskab, yoga, garn, spinning og er praktikvejleder

Kristina Vonsild Andersen

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, gymnastik, dans, rytmisk gymnastik, løb og krea

Martin Aakjær

Lærer

Underviser i matematik, eksperimenterende fysik, musik, guitar, musikteori og sangtimer

Matias Boel Jensen

Lærer

Underviser i matematik, gymnastik og spring

Magnus Jespersen

Lærer

Underviser i engelsk, tysk, historie, samfundsfag, løb, filmnørd, basket og håndbold

Mette Buch Knudsen

Lærer

Underviser i naturfag, matematik, pigefodbold (SL 2 + 8-mands), friluftsliv og fitness

Morten Wessel Sørensen

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, medborgerskab, drengehåndbold (Drenge 1), drengefodbold (SL 3), volley og basket

Rikke Albrektsen

Lærer

Underviser i engelsk, medborgerskab, krea og keramik.

Trine Kindtler

Lærer

Underviser i tysk og engelsk

Troels Schøning Johansen

Lærer

Underviser i matematik, idræt, badminton, ultimate, styrketræning og rigtige mænd

Bodil Andresen

Psykomotorisk terapeut

Samtaler med- og behandling af elever. Underviser i massage og mindfulness

Søs Søby

Køkkenleder

Christian Bruhn Sørensen

Kok

Louise Kaagh

Køkkenassistent

Mette Tirsbæk Kjær

Køkkenassistent

Patricia Jesuthasan

Køkkenmedarbejder

Lea Højslet Egebjerg

Rengøringsleder

Pia Elstrup Sørensen

Rengøringsassistent

Annette Munk

Rengøringsassistent

Sine Christensen

Forretningsfører

Birgit Katholm

Sekretær

Henrik Levring

Pedel

Erling Stær

Pedel

2018 Bang-Vester