Personale

Per-Olaf Schmidt

Forstander

Morgensamlinger, fortælletimer. Underviser i løb og halvmarathon og hjælper med tyskundervisning når der er behov

Mette Hardis Jakobsen

Viceforstander og pædagogisk leder

René Haulrik-Friis

Afdelingsleder

Drengefodbold (Drenge 2/A), laver elevernes skemaer og har vikaropgaver hvor der er behov

Emil Mose Gravgaard

Pædagogisk projektleder og lærer

Underviser i Studie10, dansk, samfundsfag, løb, drengefodbold (Drenge 1/DM) og fodboldnørd

Amalie Bang Granberg

Lærer

Underviser i dansk, medborgerskab, gymnastik, streetdance, rytmisk gymnastik og løb

Bjarke Kjær

Timelærer

Underviser i dans og bevægelse og har tilsyn

Christian Bay Albrektsen

Lærer

Underviser i dansk, volley, pigehåndbold, idræt og medborgerskab

Casper Moltke Christiansen

Lærer

Underviser i gymnastik, spring, drengefodbold (Drenge B), fysik og naturfag

Dan Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, fysik, drengehåndbold (2), volleyball og rugby

Ebba Lindbjerg Lange

Timelærer og vikar

Tilsyn og øvrige opgaver ved vikarbehov i løbet af året.

Frederik Bjerregaard

Fysioterapeut og lærer

Fysioterapeut, tysk, pigefodbold (SL 1 + Pige DM) og cirkeltræning

Iben Damgaard Andersen

Lærer

Underviser i dansk, matematik, kristendom, krea, pigehåndbold og spinning

Ida Karlshøj

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, gymnastik, rytmisk gymnastik og dans

Janne Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i dansk, kristendomskundskab, yoga, garn, spinning. Praktikvejleder og koordinator for elever med særlige behov.

Kristina Vonsild Andersen

Lærer - på barsel

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, gymnastik, dans, rytmisk gymnastik, løb og krea

Line Kallehauge

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, medborgerskab, samfundsfag, historie, musik, klaver og krea

Martin Aakjær

Lærer

Underviser i matematik, eksperimenterende fysik, musik, guitar og tennis

Matias Boel Jensen

Lærer

Underviser i spring, badminton, gymnastik og styrke

Magnus Jespersen

Lærer

Underviser i engelsk, tysk, historie, samfundsfag, løb, filmnørd, basket og håndbold

Mette Buch Knudsen

Lærer

Underviser i naturfag, matematik, pigefodbold (SL 2 + 8-mands), friluftsliv og fitness

Mette Skau Madsen

Lærer

Underviser i Studie10, matematik, løb, mindfulness og krea

Morten Wessel Sørensen

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, medborgerskab, drengehåndbold (Drenge 1) og drengefodbold (SL 3),

Nicolas Holst Høstrup

Lærer

Underviser i Studie 10, pigehåndbold, håndboldnørd, drengefodbold (Drenge 4), fodboldnørd, styrke/fitness

Rikke Albrektsen

Lærer - på barsel

Underviser i engelsk, medborgerskab, krea og keramik.

Trine Kindtler

Lærer

Underviser i tysk, engelsk og volley

Troels Schøning Johansen

Lærer

Underviser i matematik, idræt, badminton, ultimate, styrketræning og rigtige mænd

Bodil Andresen

Psykomotorisk terapeut

Samtaler med- og behandling af elever. Underviser i massage og mindfulness

Søs Søby

Køkkenleder

Christian Bruhn Sørensen

Kok

Louise Kaagh

Køkkenassistent - på barsel

Mette Tirsbæk Kjær

Køkkenassistent

Patricia Jesuthasan

Køkkenmedarbejder

Trine Vestergaard Fisker

Køkkenassistent - vikar

Lea Højslet Egebjerg

Rengøringsleder

Pia Elstrup Sørensen

Rengøringsassistent

Gitte Christensen

Rengøringsassistent

Kimie Renee Pedersen

Rengøringsassistent - vikar

Billede kommer senere

Sine Christensen

Forretningsfører

Birgit Ertebjerg Katholm

Sekretær

Henrik Levring

Pedel

Erling Stær

Pedel

2018 Bang-Vester